İçmimarlar Odası

HABERLER

Haber

28/05/2018 Fotoğraf Yarışması

TMMOB İçmimarlar Odası olarak Tam Oy Yetkisi ile Üyesi bulunduğumuz “ IFI (International Federation of Interior Architects / Designers) Uluslararası İçmimarlar / İçmekan Tasarımcıları Federasyonu’nun her yıl Mayıs ayının son Cumartesi günü kutlamış olduğu World Interior Day / Dünya İç Mekanlar Günü kapsamında 2018 yılının teması “Design without Borders / Sınır Tanımayan (Sınırları Olmayan) Tasarım” olarak belirlenmiştir.


TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şubemiz, Dünya İç Mekanlar günü kutlamaları ve Tema çerçevesinde “ İç mekanlarda tasarımsal sınırlar ve insan ilişkisi” konulu Fotoğraf yarışması düzenlemekte olup, katılımcılılardan mekan içerisindeki kullanıcı veya kullanıcıları birbirinden, mekandan ayıran veya birleştiren, görünen veya görünmeyen sınırları vurgulayan fotoğraflar beklenmektedir.


Yarışma Katılım Şartları


1) Yarışma TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube tarafından düzenlenmektedir. 
2) Yarışma, 26.05.2018 – 08.06.2018 tarihleri arasında İçmimarlar Odası Ankara Şube Instagram sayfası (https://instagram.com/icmimarlarodasiankarasube/ ) üzerinden gerçekleştirilecektir. 
3) Yarışmaya 18 yaşından büyük herkes katılabilir. Katılım ücretsizdir. Yarışmanın sadece birincilik ödülü için katılımcılardan TMMOB İçmimarlar Odası asil veya öğrenci üyeliği şartı aranmaktadır. (Katılımcılar en geç 8 Haziran 2018 tarihine kadar üye olmalıdır) 
4) Yarışmacıların fotoğraflarını Instagram hesapları üzerinden paylaşması gerekmektedir. Katılımcılar, #icmimarlarodasiankarasube, #wid2018 ve#nanowall etiketlerini kullanarak en fazla 2 adet fotoğraf paylaşarak yarışmaya katılabilirler. Aynı kullanıcı 2 adetten fazla fotoğraf ile yarışmaya katılıyorsa, paylaştığı ilk 2 fotoğrafı geçerli sayılacaktır. Katılımcılar, bu etiketlerle paylaştığı fotoğraflarının İçmimarlar Odası sosyal medya hesaplarında kullanılmasına izin vermektedirler. 
5) Kullanıcılar, yarışmaya katılabilmek için etiketler ile beraber @icmimarlarodasiankarasube (https://instagram.com/icmimarlarodasiankarasube ) ve @nanowall.com.tr (https://instagram.com/nanowall.com.tr ) Instagram hesaplarını takip etmek zorundadır. 
6) Katılımcıların, Instagram hesaplarında profil sayfalarına girerek ‘Profilini Düzenle’ sekmesini tıklayarak sayfanın en altında yer alan ‘Gönderiler Gizli’ düğmesini kapatmalıdırlar. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @icmimarlarodasiankarasube ve #icmimarlarodasiankarasube, #wid2018 ve #nanowall etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır. 
7) Katılımcıların yükledikleri fotoğraflar kendilerine ait olmalıdır. İçmimarlar Odası Ankara Şube kullanıcıların ekledikleri fotoğrafların kendilerine ait olduğunu belirlemek amacıyla bilgi ve belge isteme hakkına sahiptir. 
8 ) Katılımcıların, Instagram hesabına yükledikleri fotoğraflar yarışma başlangıç tarihi itibari ile (26.05.2018)kullanıcıların kendi Instagram hesabından yayınlanması gerekmektedir. Daha önceden yayınlanmış fotoğraflar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmacı kendi fotoğrafıyla yarışmaya katılmak zorundadır, bunun dışında gelen fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır. 
9)Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir. 
10) Yarışma 08.06.2018 saat 23:59’da sona erecektir. Gerekli adımları eksiksiz olarak yapanlar üzerinden ödül ve sergileme için seçilen kullanıcılara Instagram profili üzerinden DM ile ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcının yerine yedek kazanan alınacaktır. 
11) Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez ve nakit karşılığı talep edilemez. Yarışma toplamında bir kişi bir kere ödül kazanabilir, birden fazla ödül kazanamaz. 
12) Yarışmamıza TMMOB İçmimarlar Odası Yönetim Kurullarında görev alanlar ve çalışanlar katılabilir ancak ödül kazanamazlar, seçici kurul tarafından uygun görülürse sergileme kazanabilirler. 
14) TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube; yarışma ödüllerini, tarihini, yarışma kapsamını, yarışma kurgu ve yapısını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. 
15) Yarışma sonucu 15 Haziran 2018, Cuma günü açıklanacaktır. 
16) Yarışmaya katılan herkes yukarıda geçen tüm yarışma şartlarını okumuş ve anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. 
Yarışma Takvimi 
Katılım Süresi: 26 Mayıs – 8 Haziran 2018

Sonuçların Açıklanması: 15 Haziran 2018

Ödül Töreni ve Sergi tarihleri duyurulacaktır. 
Yarışma Jürisi

Osman DEMİRBAŞ

IFI 2017-2019 Dönem Elçisi (Avrupa) İzmir Ekonomi Üniversitesi Doç.Dr. Öğretim Üyesi 
Umut ŞUMNU

Başkent Üniversitesi Dr.Öğretim Üyesi 
Işıl ÇAKIR

TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Başkanı 
Yarışma Ödülleri 
Birincilik Ödülü – Plaket + Sergileme + Lomo’Instant Bora Bora

İkincilik Ödülü – Plaket + Sergileme + Lomo’Instant San Remo

Üçüncülük Ödülü – Plaket + Sergileme + Fuji Instax Mini 
Katılımcılardan ayrıca yaklaşık 30 fotoğraf sergi için hak kazanacaktır. 

Haber

22/05/2018 Dünya İç Mekanlar Günü

İçmimarlık mesleğinin uluslararası ve en büyük üst örgütlenmesi olan Dünya İçmimarlar Federasyonu'nun (IFI - International Federation of Interior Architects/Designers) belirlediği Dünya İçmekanlar Günü (WID - World Interiors Day), her sene olduğu gibi bu yılda 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü tüm dünyada kutlanacaktır.IFI Eğitim üyeleri, Çankaya Üniversitesi İçmimarlık Bölümü ve TOBB ETÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile birlikte IFI “ Tam Oy Yetkisi Olan Üye (Full -Voting Cember) ” sıfatıyla, TMMOB İçmimarlar Odası’nın birlikte düzenlediği bir “Panel” ve Ankara’da bulunan Çankaya Üniversitesi, TOBB ETÜ, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinin İçmimarlık Bölümlerinin katılacağı “Mezuniyet Projeleri Sergisi” ile bu önemli günü 25 Mayıs 2018 Cuma günü Saat 13:30’da Samet Mobilya’nın katkılarıyla, IFI’nin bu yıl WID için belirlemiş olduğu “ Sınır Tanımayan Tasarım - Design without Borders “ teması ile Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsü Mavi Salonda kutlanacaktır. Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin giriş fuayesinde "Mezuniyet Projeleri Sergisi" yer alacaktır. 


Değerli Meslektaşlarımız, Mesleğimizin bu özel gününde sizleri de aramızda görmekten dolayı mutluluk duyacağız. 


Saygılarımızla, 


TMMOB İçmimarlar Odası

24. Dönem Yönetim Kurulu 


Haber

18/05/2018 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Mustafa Kemal Atatürk'ün, milli mücadelenin başlangıcı olması açısından büyük önem taşıyan, ulusun bağımsızlık yolunda ilk adımını atmasını sağlayan 19 Mayıs 1919 tarihini, inancının ve sevgisinin bir göstergesi olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere olan bu takdiri karşısında, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlık düzeyine taşımak, birlik ve beraberlik düşüncesini gelecek kuşaklara aktarmak gençlerimizin en önemli görev ve sorumluluğu olmalıdır. 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basışının 99. yıl dönümünde, bir kez daha 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyoruz. 

TMMOB İçmimarlar Odası 
24. Dönem Yönetim Kurulu

Haber

08/05/2018 24. DÖNEM ÇALIŞMA KOMİSYONLARIMIZ

Sn. Üyemiz; 

TMMOB İçmimarlar Odası 24. Dönem Yönetim Kurulu olarak 04 Mayıs 2018 tarihli Yönetim Kurulu toplantımızda alınan karar ile Odamız ve Mesleğimiz için 24. Dönem Çalışma Komisyonları oluşturulmuştur. 

Bilindiği üzere İçmimarlar Odası Yönetimleri tüm üyelerine gerekli görülen konularda görev ve yetki verebilir. Komisyonlarda görev alacak meslektaşlarımızın da yönetimde olmayan, konusunda uzmanlaşmış üyelerimizden oluşması hem komisyonların sağlıklı çalışması hem de üyelerimizin aktif katılımı için önem taşımaktadır. 

Aşağıda yer almakta olan 24. Dönem Çalışma Komisyonlarında görev almak isteyen Üyelerimizin 14 Haziran 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar bilgi@icmimarlarodasi.org.tr adresine e-posta veya 0 312 441 05 96 Numaralı telefondan tarafımıza bilgi vermenizi önemle rica eder çalışmalarınızda başarılar dileriz. 

Saygılarımızla, TMMOB İçmimarlar Odası 

24. Dönem Yönetim Kurulu 1. MESLEKİ BİLGİLENDİRME, GELİŞTİRME VE MESLEKİ EĞİTİM KOMİSYONU 

- MESLEKİ EĞİTİM 

- EN AZ ÜCRET TARİFESİ 

- SÖZLEŞME, DİLEKÇE, SUNUM TEKNİKLERİ 

2. TANITIM, MEDYA VE ORGANİZASYON KOMİSYONU 

- BASIN VE YAYIN 

- ORGANİZASYONLAR 

- İÇMİMARİ SERGİLERİ VE ÖDÜLLERİ 

- SPONSOR 

3. BİLİRKİŞİLİK KOMİSYONU 

4. HUKUK VE YÖNETMELİKLER KOMİSYONU 

- MEVCUT YÖNETMELİKLER VE YENİ YÖNETMELİK HAZIRLANMASI 

- HUKUKSAL İŞLER 

- İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ 

- ŞANTİYE ŞEFLİĞİ 

- ODAYA KAYITLI OLMAYAN İÇMİMARLARIN TAKİBİ 

5. KAMU VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERİ KOMİSYONU 

6. AKADEMİK ÇALIŞMALAR VE ÜNİVERSİTELER ARASI İLİŞKİLER KOMİSYONU 

- ÖĞRENCİLER İLE İLİŞKİLER 

- AKADEMİK ÇALIŞMALAR 

- İÇMİMARİ EĞİTİM 

7. AKREDİTASYON KOMİSYONU 

- ÜNİVERSİTELER 

- MESLEK ODALARI

Haber

08/05/2018 Denetleme Kurulumuz 1. Toplantısını Gerçekleştirdi

Denetleme Kurulu 1. Toplantısını Gerçekleştirdi 

TMMOB İçmimarlar odası 24. Dönem Denetleme Kurulu 1. Toplantısı 08 Mayıs 2018 tarihinde Oda Merkezinde gerçekleştirilmiştir. 

Toplantıya Genel Sekreterimiz Turan AYÇİÇEK, Denetleme Kurulu Üyeleri İbrahim OĞUR, Çağrı BULHAZ, Cem ARTANTAŞ, Veysel BAYCAN, Helin YİĞİTTOP, Arman BOYACIOĞLU ve Arzu ZORKOL katılmışlardır. 

Denetleme Kurulu Başkanı olarak İbrahim OĞUR seçilirken, yardımcılığına Çağrı BULHAZ seçilmiştir. Denetleme Kurulu Sekreter üyesi olarak Cem ARTANTAŞ görevlendirilmiştir. 

Yapılan Toplantıda önümüzdeki dönemin çalışma ilkeleri, Genel Merkez ve bağlı birimlerinin Denetleme usulleri görüşülmüş olup, 24. Olağan Genel Kurulda kabul edilmiş olan Denetleme Yönetmeliği görüşülmüştür. 

TMMOB İçmimarlar Odası 24. Dönem Yönetim Kurulu olarak Denetleme Kurulumuzun göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz. 

TMMOB İçmimarlar Odası 
24. Dönem Yönetim Kurulu

Haber

05/05/2018 Onur Kurulu 1. Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İçmimarlar odası 24. Dönem Onur Kurulu 1. Toplantısı 05 Mayıs 2018 tarihinde Oda Merkezinde gerçekleştirilmiştir. 

Toplantıya Genel Başkanımız Emrah KAYMAK, Onur Kurulu Üyeleri Murat ÖZDAMAR, İsmet TEKELİ, Nur Pınar KÖSTEPEN, Banu MANAV ve Abdullah ALKAN katılmışlardır. 

Onur Kurulu Başkanı olarak Murat ÖZDAMAR seçilmiş olup, Raportör olarak da İsmet TEKELİ görevlendirilmiştir. 

Yapılan Toplantıda önümüzdeki dönemin çalışma ilkeleri görüşülmüş olup, 24. Olağan Genel Kurulda kabul edilmiş olan Disiplin Yönetmeliği görüşülmüştür. 

TMMOB İçmimarlar Odası 24. Dönem Yönetim Kurulu olarak Onur Kurulumuzun göstermiş oldukları hassasiyete teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz. 

TMMOB İçmimarlar Odası 
24. Dönem Yönetim Kurulu

Haber

30/04/2018 GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI

14 – 15 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirmiş olduğumuz 24. Olağan Genel Kurul ve Seçimleri

sonucunda seçilmiş olan Yönetim Kurulu Üyeleri 1.Toplantısını yaparak kendi aralarında yapmış

oldukları seçim ile aşağıdaki gibi görev dağılımı yapmışlardır. TMMOB İçmimarlar Odası

24. Dönem Yönetim Kurulu 


Yönetim Kurulu Başkanı : Emrah KAYMAK

Yönetim Kurulu 2.Başkanı : Ömer SENCAR

Genel Sekreter : Turan AYÇİÇEK

Sayman Üye : Naci YALÇIN

Yönetim Kurulu Üyesi : Kasım SÖNER

Yönetim Kurulu Üyesi : Ş. Sıla ÖZDEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi : Kahraman BİNGÖL

Haber

23/04/2018 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

Türk Milleti'nin, bağımsızlığına kast eden düşmanlara karşı, tarihin şahitliğinde meydan okuması ve Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak muhteşem zaferin müjdelendiği bir dönüm noktası ve Milletimizin kendi geleceğini inşa etme çabasının en somut örneği olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yıl dönümündeyiz. Ulu Önder ve Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. TMMOB İçmimarlar Odası 24. Dönem Yönetim Kurulu

Haber

20/04/2018 Ankara Şubesi Hatıra Ormanı

TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şubesi olarak kuruluşumuzun 5.Yılına özel başlatmış olduğumuz “Hatıra Ormanı” sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Kahramankazan Belediyesi’nin Odamız için tahsis etmiş olduğu alana bu yıl 300 Fidan dikilecektir. 

28 Nisan 2018 Cumartesi günü için belediyeden gün alınmış olup, detaylı program aşağıda yer almaktadır. 

08:30 – Tunus Caddesi üzerinden alana hareket 
10:00 – 12:30 – Ağaç Dikimi 
12:30 – 13:30 – Öğle Yemeği 
13:30 – Tunus Caddesine Dönüş için alandan hareket 
(Detaylı bilgi ve ulaşım rezervasyonu için 0312 441 05 96 - 97 numaralı telefonlardan Odamız ile iletişime geçiniz.) 

Herkesi katılımlarıyla destek olmaya bekliyoruz. 

Hatıra Ormanımıza destek olmak isteyen herkes 50,00 TL karşılığında odamıza bağışta bulunabilir. Her 50,00 TL bağış karşılığında İsim veya Firmaya özel 1 adet Fidan dikilecek ve Oda Logolu Hatıra Teşekkür Belgesi hazırlanacaktır. 

Banka Hesap Bilgileri: 
TMMOB İçmimarlar Odası 
T.C. Ziraat Bankası Yıldızevler Şubesi ( Şube Kodu 0919 ) 57209156 -5001 
IBAN NO: TR89 0001 0009 1957 2091 5650 01 
(Lütfen açıklama kısmına “Hatıra Ormanı” yazmayı unutmayınız.)

Haber

13/03/2018 TMMOB İÇMİMARLAR ODASI 24. OLAĞAN GENEL KURUL ve SEÇİMLERİ

TMMOB İçmimarlar Odası 24. Olağan Genel Kurulu, 07 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da Selanik Caddesi No: 17 / 11 Kızılay - Çankaya / ANKARA adresinde ekte yer alan gündemle toplanacaktır. Seçimler Yine aynı adreste 08 Nisan 2018 Pazar günü 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacaktır. 

07 Nisan 2018 Cumartesi günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde 24. Olağan Genel Kurulumuz çoğunluk aranmamaksızın aynı gündem ile 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 09.00’da “Latanya Hotel – Kavaklıdere Mah. Büklüm Cad. No. 1 Kavaklıdere - Çankaya ANKARA” adresinde yapılacaktır. Seçimler ise 15 Nisan 2018 Pazar günü “Latanya Hotel – Kavaklıdere Mah. Büklüm Cad. No. 1 Kavaklıdere - Çankaya ANKARA” adresinde 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacaktır. 

Saygılarımızla, 

TMMOB İçmimarlar Odası 
23. Dönem Yönetim Kurulu GÜNDEM 

1. GÜN – CUMARTESİ
1 - Açılış, Başkanlık Divanı Seçimi, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı

2 - Yönetim Kurulu Başkanı Açılış Konuşması

3 - Faaliyet Raporunun Okunması

4 - Mali Raporun Okunması

5 - Denetim Kurulu Raporlarının Okunması

6 - 23. Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet ve Mali Durumun Aklanması

7 - 2018 – 2019 Yılları Tahmini Bütçesinin Görüşülmesi ve Karara Bağlanması

8 - Genel Merkez ve Şubeler Personel Kadro Cetvelleri ile Kasa Limitlerinin Görüşülmesi, Karara Bağlanması

9 - Üye Aidatları, Oda Hizmet Bedellerinin Görüşülmesi ve Karara Bağlanması

10 - TMMOB İçmimarlar Odası Ana Yönetmeliği Değişikliklerin Görüşülmesi ve Karara Bağlanması

11 - Serbest İçmimarlık Hizmetlerini Uygulama, Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği Değişikliklerin Görüşülmesi ve Karara Bağlanması

12 - TMMOB İçmimarlar Odası 23.Dönem Yönetim Kurulu Tarafından Hazırlanan Yeni Yönetmeliklerin Görüşülmesi ve Karara Bağlanması

13 - Mevcut ve Yeni Yönetmelik, Şartname Çalışmaları Yapmak, TMMOB Onayına Sunmak İçin 24.Dönem Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi

14 - Taşınmaz Malların Alımı / Satımı ve Borçlanma için 24.Dönem Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi

15 - Yeni Dönem Çalışmalarına İlişkin Öneriler

16 - Dilek ve Temenniler

17 - Genel Merkez Yönetim Kurulu, Onur Kurulu, Denetleme Kurulu, TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Delegeleri Asil ve Yedek Adaylarının Belirlenmesi Ve İlanı

2. GÜN ( PAZAR )


18 Seçimler -